معرفی آزمون نئو

آزمون نئو از پرکاربردترین تست‌های روانشناسی است که مهم‌ترین مزیت آن، اعتبار و دقت بالای نتایج است. انجام تست نئو و تحلیل نتایج آن به صورت سنتی، زمان زیادی از شما می گیرد و ما با طراحی این آزمون به صورت انلاین آن را برطرف کرده ایم. آزمون نئو از علمی ‌ترین تست‌ها برای بررسی بی‌طرفانه و دقیق شخصیت است و می تواند اطلاعاتی در اختیار شما بگذارد که در کمتر تست شخصیت ‌شناسی بدست می اید.

معرفی آزمون نئو

کاربرد تست نئو

تست نئو پنج جنبه از شخصیت شما را می سنجد. پایداری هیجانی ، برون گرایی یا درون گرایی ، اشتیاقتان به تجربه های تازه، توافق پذیری و مسئولیت پذیری. به همین علت یک نمره کلی از این تست به دست نمی آید. ۵ نمره به دست می آید که هر کدامشان مربوط به یک عامل شخصیتی شما است.

تست نئو کاربرد گسترده‌ای در زمینه‌های فردی، شغلی، سازمانی و تحلیل رفتار گروه‌های انسانی دارد و در زمینه‌های ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه شکل گیری تست نئو

گرچه طبقه بندی ها مقوله بندی ها و ساختارهای مختلفی از شخصیت و عوامل تشکیل دهنده آن ارائه شده است اما بیشتر صاحب نظران و پژوهشگران رویکرد صفت را در شخصیت پذیرفته و آن را توسعه دادند (آلپورت،1961،کتل،1957،ایزنک،1970،مک کری و کاستا،1985)بر پایه این رویکرد مفهوم صفت رواترین واحد تحلیل شخصیت است که نشان می‌دهد چرا افراد از برخی جنبه ها مشابه و از برخی جنبه‌های دیگر با یکدیگر تفاوت دارند.به اعتقاد الپورت(1961) صفت ها  ماهیت های روانشناختی هستند که بسیاری از محرک ها و نیز بسیاری از پاسخ ها را هم ارز می‌سازد.

همچنین به اعتقاد وی صفت ها نسبتاً فراگیر و با دوام هستند، زیرا با یکپارچه کردن پاسخ ها برابر محرک های متعدد هماهنگی‌های گسترده‌ای در رفتار ایجاد می‌کند و شاخص‌های پایدارتر با دوام تر و فرا موقعیتی تر  را شرح می دهد. به اعتقاد نارایان و آنالاشکمی ظرافت الگوی شخصیت یک فرد حاصل به هم پیوستگی صفت‌های فرد است.صفت ها در واقع مصالح اصلی شخصیت را تشکیل می‌دهند.

پرسشنامه نئو در برگیرنده یک الگوی فرضی است که طی سالها پژوهش درباره ساختار شخصیت و برپایه ترکیبی از منطق و روش تحلیلی عاملی به دست آمده است. در واقع ساخت و تدوین آزمون نئو در دهه 1970 با شناسایی ابعاد روان رنجور خویی،برونگرایی و باز بودن نسبت به تجربه (گشودگی)آغاز گردید(حجم نمونه در این شناسایی 2000 نظامی مذکر را شامل می شد).بنابر این،نخستین نسخه آزمون نئو تنها شامل سه عامل روان رنجوری(n)،برونگرایی(E) و باز بودن نسبت به تجربه(گشودگی)،(O) بود،اما کاستا و مک کری(1985)بر اساس داده های پژوهشی خود دو عامل دیگر به نامهای مقبولیت(A)و با وجدان بودن(وظیفه شناسی)(C) را نیز تشخیص دادند و نخستین راهنمای پرسشنامه نئو را که شامل پنچ عامل اصلی،یعنی روان رنجور خویی،برونگرایی و پذیرا بودن نسبت به تجربه،مقبولیت و باوجدان بودن(وظیفه شناسی)می شد(کروسی فرشی،1381)

یک دیدگاه درباره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *